Wynalazca zmian czasu powinien się smażyć w piekle

Siedzę sobie przy komputerze, patrzę na zegar – około 2:30. Za chwilę patrzę: około 3:30. Jeszcze przed chwilą było „dość wcześnie” a za moment już „o cholera, jak późno”.

W czasie jesiennej zmiany czasu pociągi muszą przystanąć na godzinę, żeby zegary je dogoniły. A podczas wiosennej? Teleportacja?…

Brat zapomniał o zmianie i wstał do pracy godzinę później niż zamierzał [tak pracuje w niedzielę, i lepiej nie pisać gdzie moe pracować osobnik z dyplomem magistra ;)]

W Australii odbywa się jakaś sportowa megaimpreza narodowa, w związku z czym przesunięto zmienę czasu o parę tygodni, żeby biedni fani się nie pogubili. Czytałem o tym w kontekście Javy, ale problem jest ogólniejszy. JRE zostało zaktualizowane i uwzględnia tę zmianę od wersji najnowszej, która wyszła już jakiś czas temu, ale komputery generalnie nie lubią takich rzeczy. Ktoś wie skąd/czy np. takie Windowsy wiedzą o kaprysach władz ustawodawczych gdzieś na antypodach?… Współczuję wszystkim programistom, którzy kiedykolwiek mieli do czynienia z kalendarzami.

Chrony mi przestawił zegar, ale Winda pewnie będzie chciała się popisać zaradnością i przestawi jeszcze raz. Gdyby jeszcze Linux sam z siebie (za pomocą jakiegoś programu systemowego, rzecz jasna) chciał przestawiać, to by dopiero była zabawa!

Jeden z komentatorów w wyżej wymienionym linku dorzucił, że w USA różne stany różnie implementują zmiany czasu, poza tym, że jedne mają te zmiany, a inne nie. I jeszcze takie kwiatki, jak to, że zmiany czasu obowiązują w okręgach, które są efektywnie przedmieściami Chicago, ale znajdują się w sąsiednim stanie, w którym zmiany czasu nie obowiązują. Groch z kapustą.

I niech ktoś mi pokaże jakie są te „kolosalne” oszczędności w energii, które żeniby dzięki temu mają

9 uwag do wpisu “Wynalazca zmian czasu powinien się smażyć w piekle

  1. A ja akurat w sobotę zastanawiałem się dlaczego klasa "Calendar" w Javie zjada mi jedną godzinę :) Myślałem, że to bug w moim programie :) I tak trzeba będzie to poprawić, bo w moim przypadku godzina nie powinna się przesuwać.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s