Głupie pytania, część 9.

Dlaczego koty lubią mleko?

16 uwag do wpisu “Głupie pytania, część 9.

 1. wszystkie ssaki lubią, tylko kotki piją mleko tak słodziutko, że nam się wydaje, że to one lubią je najbardziej … (moja teoria ;p)

  Polubienie

 2. Poza tym koty powinny pić wyłącznie specjalnie dla nich wytworzone "kocie mleko", bo w tzw. krowim czy sklepowym jest zbyt dużo laktozy i mogą mieć problem z trawieniem

  Polubienie

 3. anetka ma racje.

  "Mleko zawiera wiele cennych składników odżywczych, m.in. białko i wapń. Powinny je pić kocięta oraz ciężarne i karmiące kotki. Jeśli dorosły kot lubi mleko, można mu je podawać. Niektóre koty źle tolerują mleko i cierpią po nim na biegunkę."

  "Koty zazwyczaj lubią mleko ale go nie potrzebują, jeżeli są właściwie odżywiane. Niektóre koty mogą nawet nabawić się biegunki, jeżeli wypiją go zbyt dużo. Jeżeli zamierzamy w ogóle podawać kotu mleko – to tylko w małych ilościach i niezbyt często."

  "Mleko jest w istocie rodzajem pokarmu. Jego główne zalety to bogata zawartość wapnia i fosforu – porcja 200 mililitrowa zaspokaja dzienne zapotrzebowania dorosłego kota na te pierwiastki. Część kotów jednak nie toleruje mleka krowiego, gdyż wywołuje ono biegunkę. W takim przypadku należy kotu podawać preparaty wapniowo-fosforowe."

  "Tak, to prawda, że lubią mleko, (…) ale mleko kotom szkodzi, po pierwsze zawiera laktozę, której kotki nie trawią, po drugie powoduje u kotów alergie i inne uczulenia, a w dodatku wywołuje biegunki…"

  Polubienie

 4. "Tak, to prawda, że lubią mleko, (…) ale mleko kotom szkodzi, po pierwsze zawiera laktozę, której kotki nie trawią, po drugie powoduje u kotów alergie i inne uczulenia, a w dodatku wywołuje biegunki…"

  u niektórych ludzi mleko wywołuje to samo :p

  Polubienie

 5. A tak poza tym – skoro nie lubią, to dlaczego piją? Przecież dobrze wiem jak wygląda kocia mina kiedy im się podetknie pod nos coś, czego nie lubią (np. pomarańczę)…

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s