Głupie pytania, część 15.

Czy ktoś widział kiedyś ekipę wymieniającą żarówkę w ulicznej latarni? Ktoś w ogóle wie jaki jest MTBF (a może raczej MFOP?) takiej żarówki? A może w ogóle to nie jest żarówka? ;) [ok, ok, mogłem się ograniczyć tylko do pierwszego…]

3 uwagi do wpisu “Głupie pytania, część 15.

 1. A wiesz, że ostatnio też się nad tym zastanawiałem? I nad tym co by było, gdyby to co tam świeci miało jednakowy czas życia i wysiadło np. na całej ulicy na raz. ;)

  Polubienie

 2. Do tego chyba wystarczy jedna skrzynka na rogu ulicy… Ciekawe jaki *ona* ma czas życia ;) [na Wydziale Elektrycznym byłem tylko raz, prawie 10 lat temu, kiedy nie trafiłem na dni otwarte do Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych – z ciekawości zostałem i pooglądałem demonstracje piorunów, ale poza tym nic nie wiem ;)]

  Polubienie

 3. Nie, to nie jest żarówka, chociaż często wygląda podobnie. To są lampy sodowe, rtęciowe, albo inne podobne cuda. Technicznie bliżej temu do świetlówki (lampy wyładowcze).

  I rzeczywiście ciężko przyłapać kogoś na wymianie… zwykle jak się latania zepsuje, to już więcej nie zaświeci ;-) No, może jak już żadna sprawna w okolicy nie zostanie, to ktoś się zlituje.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s