Ech, to Padu Padu…

Na informatyce czasem można się dowiedzieć takich „oczywistych” rzeczy, jak co to tak naprawdę jest identyfikator. Identyfikator to jest nazwa, która wskazuje zawsze najwyżej jeden obiekt i zawsze ten sam. Klucz główny bazy danych to dobry identyfikator rekordu. UID w systemach uniksowych – nie (bo jak się skasuje użytkownika i utworzy nowego, może mu zostać przydzielony UID tego skasowanego; można w ten sposób zostać szczęśliwym posiadaczem jego plików).

Padu Padu przypomniało mi dzisiaj, że numerki GG w żadnym wypadku nie podpadają pod definicję identyfikatora, chociaż wolałbym, żeby jedna podpadały. Widzę, że świeci się dawny znajomy z grupy dyskusyjnej, zdecydowanie mężczyzna. Świeci się statusem „zgubiłam kontakty”. ZgubiłAm? W ten sposób się dowiedziałem, że znajomy nazywa się Dorota i chwali się położeniem w Londynie ;)

No dajcie spokój, liczność liczb naturalnych wynosi aleph-zero, nie ma co się szczypać! A nawet jeśli, to przecież na 32 bitach można zapisać nieco ponad cztery miliardy. Boicie się, że za zyskacie w najbliższym czasie tylu użytkowników? ;)

Jedna uwaga do wpisu “Ech, to Padu Padu…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s