Slayerem w prezydenta

Zespół Slayer nagrał kiedyś (nie)sławny utwór „Angel of Death” z doktorem Josefem Mengele w roli głównej. Stąd się wzięły oskarżenia, że zespół popiera nazizm, na które autor tekstu odpowiada: „I know why people misinterpret it – it’s because they get this knee–jerk reaction to it. When they read the lyrics, there’s nothing I put in the lyrics that says necessarily he was a bad man, because to me – well, isn’t that obvious? I shouldn’t have to tell you that.”

Cytat ten mi się przypomina kiedy słyszę jak szef kancelarii prezydenta po raz tysięczny podkreśla, że „prezydent będzie postępował w zgodzie z konstytucją”. Ale czy to nie jest, do diabła, oczywiste? Niechby tylko spróbował zrobić inaczej! Nie powinien nawet o tym wpominać.

Bo tak to brzmi: „patrzcie i podziwiajcie, jak to potrafię być łaskawy w odpowiedzi na to niesłychane chamstwo i stoleruję tę przebrzydłą konstytucję, chociaż mógłbym zrobić inaczej”.

Albo, co też jest możliwe, mam urojenia i prezydent wcale nie zachowuje się jak obrażone dziecko ;)

4 uwagi do wpisu “Slayerem w prezydenta

  1. Obyśmy się nie zdziwili niedługo, co wg. PiS jest postępowaniem w zgodzie z konstytucją. Podkreślają to tak mocno, że zaraz możemy być monarchią konstytucyjną z królem prezydentem miłościwie nas ciemiężącym ;)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s