Spam of the week

Nie pamiętam już o co chodziło, ale zrobiło to na mnie duże wrażenie…

Subject: Contact My secretary God have done it

No no… To musiał być ktoś ważny, skoro papież (jedyna osoba upoważniona do bezpośrednich kontaktów z Bogiem) jest jego sekretarzem.

Niestety, nic z tego nie wyszło.

10 uwag do wpisu “Spam of the week

 1. Jezuch, przykro mi bardzo, ale wykazujesz się skrajną ignorancją :> Według religii chrześcijańskiej KAŻDY CZŁOWIEK (nieważne grzesznik czy święty) może bezpośrednio kontaktować się z Bogiem poprzez modlitwę, która w świetle wiary jest rozmową, a także przez przyjmowanie komunii, czyli ciała Jezusa.

  Polubienie

 2. Modlitwa nie jest rozmową, tylko monologiem. I wcale nie wiadomo czy ktoś tego słucha. Komunia za to jest ściśle kontrolowana przez Kościół. A ci, którzy twierdzą, że Bóg do nich przemówił, zazwyczaj trafiają do wariatkowa ;)

  Poza tym powtarzam: TO JEST SARKAZM ;)

  Polubienie

 3. Modlitwa jest rozmową i wiadomo, że słucha. Każdy ksiądz Ci to powie, aczkolwiek jest to oczywiście kwestia wiary/przyjęcia pewnych dogmatów.

  Co zaś do komunii, to jest ona kontrolowana chyba tylko w tym sensie, że msze święte nie odbywają się non stop i wszędzie. No, ekskomunika wyklucza możliwość przyjęcia komunii (przynajmniej w teorii, w praktyce nie da się tego raczej zrobić).

  Sarkazm też powinien mieć jakieś podstawy.

  Polubienie

 4. Czajna dobrze gada.

  "Modlitwa nie jest rozmową, tylko monologiem. I wcale nie wiadomo czy ktoś tego słucha."

  Według Ciebie, a ja pisałam bardzo wyraźnie:
  _Według religii chrześcijańskiej_.

  Nie mam nic przeciwko konstruktywnej krytyce Kościoła, ale może najpierw trochę poczytaj, poznaj ewangelie, cokolwiek. Bo na tej zasadzie to ja mogę np. krytykować astrologię. A nie robię tego, bo wiem, że jej nie znam. Tak jak Ty nie znasz religii. Dziękuję za uwagę :]

  Polubienie

 5. <cyt>_Według religii chrześcijańskiej_.</cyt>

  No tak, i co to zmienia? Nie zgadzam się z tym i tyle, dla mnie nazywanie modlitwy "rozmową" jest tak samo nie na miejscu jak nazywanie słuchacza muzyki wielkim artystą…

  Poza tym nadal utrzymuję, że nie zrozumieliście sensu dowcipu ;P

  Polubienie

 6. Po prostu w swoim wpisie się pomyliłeś, a "według religii chrześcijańskiej" zmienia bardzo wiele, bo o to właśnie chodzi :] Nikt tu nie uprawia wpychania Ci religii na siłę do głowy, myślę, że jesteśmy od tego bardzo dalecy, ale skoro pokazujesz coś od strony chrześcijaństwa to chociaż rób to kompetentnie ;]

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s