Głupie pytania, część 51.

Jakie jest prawdopodobieństwo, że „ten jedyny” / „ta jedyna” znajduje się w najbliższej okolicy, i że jest w tej samej kategorii wiekowej, a nawet że w ogóle istnieje? (Świat jest duży, ludzi jest dużo, a „ten jedyny” / „ta jedyna” tylko jeden / jedna, a i obszar poszukiwań jest mocno ograniczony). Czy można ustalić gęstość „tych jedynych” populacyjną (na 1000 osobników) i przestrzenną (na km2)? (Zakładając, że statystycznie prawie każdy znajduje „tego jedynego” / „tę jedyną”, to musi być ich więcej na całym świecie niż tylko po jednej sztuce.)

Wicie rozumicie, staram się oszacować swoje szanse.

Edyt: Zapomniałem być może o najważniejszym: jakie jest prawdopodobieństwo, że „ten jedyny” / „ta jedyna” jest wolny / wolna? (Zwłaszcza w moim wieku, szczytowym punkcie wieku rozrodczego.) Ale to jest tak wielkie pole do popisu dla nadinterpretacji i przesadnego analizowania, że chyba lepiej żebym nie zaczynał ;)

5 uwag do wpisu “Głupie pytania, część 51.

 1. http://xkcd.com/314/

  średnia gęstość tych jedynych ma marne przełożenie na konkretne osoby: powiedzmy że na km kw. (miasto) to średnio 1%. Ale jak wylosujemy wymownego przystojniaka to będzie to naście %, a jak np. mnie to w ogóle nie ma o czym gadać ;>

  btw, "i przestrzenną (na km2)?" skoro kilometr-kwadrat to raczej powierzchniową ?

  Polubienie

 2. A tak, przypominam sobie ten komiks. Identyfikuję się z ostatnim obrazkiem ;]

  A co do przestrzeni, to użyłem tego słowa w szerszym, matematycznym znaczeniu. "Przestrzeń życiowa" też dotyczy płaszczyzny przecież ;)

  Polubienie

 3. Jezuchu, gdy dodać do tego prawdopodobieństwo, że przy pomyleniu numeru GG trafi się na osobę należącą do średnio 5% społeczeństwa, kobietę, w dodatku w zbliżonym wieku, należącą przypuszczalnie do grona "tych jedynych", to zaczynam mieć centralnie głęboko w poważaniu wszelkie statystyki. ;-)

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s