Te omegi

Ledwie słów tych dopisał, grzy przyleciał rodziciel z wiadomością, że znalazł „wstrząsający” wywiad poruszający kwestię masła i margaryny. Rzeczone omegi pojawiają się tam dość często.

„My chcemy masła a nie margaryny”

Kto kiedykolwiek wierzył w szczere intencje producentów margaryny, ten nie zasługuje na miano Cynika. Ale to na marginesie, bo ja nie przeprowadzałem wieloletnich badań i się nie znam.

Advertisements

4 thoughts on “Te omegi

  1. Ale ta wyborcza na zmianę publikuje dietetyczne autorytety raz zachwalające margarynę, raz masło…

    Ostatnio jakiś „specjalista” twierdził, że masło jest zabójcze… argumentując to, między innymi, zawartymi niby w nim tłuszami trans (zapamiętałem, bo to niezła bzdura).

    Test tej pani oczywiście bardziej mnie przekonuje… ale doczytałem do końca i zacząłem się nad swoimi poglądami zastanawiać… bo fajnie, że się zgadzają z tym co specjalistka mówi… ale ta „specjalistka” zdaje się sugerować, że wszelkie przypadki raka to wina roślinnych tłuszczów… a takie stwierdzenie już trudno mi traktować poważnie… Po prostu radykalny głos z drugiej strony frontu masło vs. margaryna. A prawda jest zapewne gdzieś po środku (bliżej masła IMHO – w końcu naturalne zwykle jest lepsze od sztucznego).

    Lubię to

  2. W związku z tym wywiadem dostałem polecenie kupna oliwy z oliwek. Niestety dowiedziałem się przede wszystkim, że oliwa z oliwek jest traktowana przez producentów jako towar wielce luksusowy. [A kiedy o tym doniosłem zleceniodawcy, dowiedziałem się, że powinienem wyzbyć się kultury dziadowania, czy jakoś tak.]

    Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s