„W trakcie jedzenia”

Z cyklu: jak nie należy pisać instrukcji dla inżynierów.

Na fiolce czytam: „Sposób użycia: 1-2 tabletek dziennie podczas posiłku”. Co to k#$*& znaczy?? Bliżej początku? Bliżej końca? Bliżej środka? Czy to będzie wielka katastrofa jeśli będzie już po? Czy mogę to naprawić zjadając jeszcze jedną kanapkę?

Aaaaaaaaaaa!!!

Reklamy

10 thoughts on “„W trakcie jedzenia”

 1. To znaczy, że dobrze jest zjeść w trakcie, wszystko jedno w którym momencie. Jak zjesz zaraz po to też się nic nie stanie. Twój żołądek w ciągu 5 minut jedzenia i 3 minut po nim nie zdąży tego przetrawić, więc co za różnica?

  Lubię to

 2. Instrukcja dobra, tylko inżynier niewyspany :P Spożycie lekarstwa musi po prostu zmieścić się w przedziale obustronnie niedomkniętym, wyznaczonym godziną rozpoczęcia i zakończenia posiłku. "Co, jeśli już po" to pytanie humanisty, "w trakcie" jest self-explanatory. Problem "naprawy przez jeszcze jedną kanapkę" leży w definicji posiłku, którą umieszczono w zewnętrznej bibliotece.

  :P

  Lubię to

 3. marcin- dupa, nie komentujący.

  "W trakcie posiłku" oznacza: jak już coś będzie w żołądku, ale zanim zdąży być częściowo przetrawione. Chodzi o pH żołądka.

  Lubię to

 4. W trakcie jedzenia jest to okreslenie na przedział czasowy – od pierwszego kęsa do max 20-30 minut po ostatnim (kęsie), jeśli dobrze minuty pamietam.
  Czytaj jako – łykasz, ale nie na pusty żołądek

  Lubię to

 5. A potem się dziwią, że w Polsce jest więcej humanistów niż, no właśnie, inżynierów.

  Z tego, co widzę większość umiera na wyleczalne i zazwyczaj nie groźne choroby, bo nie umiem zastosować instrukcji stosowania leków.

  Lubię to

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s