Szatańskie wersety

Urlop się zbliża, praca nad komponentem w zasadzie skończona, nudzi mi się.

iks@nb-337:~/the-project/src$ find module-x/ -name '*.java' -print0 | xargs -0 -n 1 sed -n '666p' return null;

Ło, ale szatański ten mój komponent. Jedyny plik dość długi, żeby miał linię 666. ma na tej linii „return null;”! To może zobaczmy najbardziej „szatański” z moich komponentów (szatańsko zakręcony i szatańsko szybki!):

iks@nb-337:~/the-project/src$ find module-y/ -name '*.java' -print0 | xargs -0 -n 1 sed -n '666p' && (parameterTypes[3] == codecType || genericParameterTypes[3].equals(codecType))) { buf.append(" readable"); * @return {@link PacketDescription} of any of the base type, packet type or abstract intermediary type for the

Trzy razy bardziej szatański! No, przynajmniej jeśli chodzi o linie, chociaż jedna z nich to fragment dokumentacji. Ale za to inna trafiła chyba na samo jądro ciemności: refleksyjne poszukiwanie konkretnego typu parametrycznego na N-tej pozycji w parametrycznym interfejsie implementowanym przez podaną klasę. Kto raz na to spojrzał, ma pewne miejsce w N-tym kręgu piekła. Więc co można powiedzieć o kimś, kto to napisał?… A nie, to chyba tylko część wewnętrznego kompilatora. Też zło wcielone, ale nie ta kategoria. Nie liczy się ;)

A co z najbardziej diabelskim modułem napisanym przez zewnętrznego dostawcę?

iks@nb-337:~/the-project/src$ find module-z/ -name '*.java' -print0 | xargs -0 -n 1 sed -n '666p' return "CANCELLED"; pos = pos + 5; int sLen = 0; sb.append('\''); sb.append('\''); sb.append("',"); sb.append("',"); int pos = 5; } pos = pos + stringSize; sb.append(" }\n");

Jeśli się kto przyjrzy, to zauważy, że prawie wszystko to jest kodem wygenerowanym automatycznie. Apage!! No i może jeszcze na koniec komponent, który uważam za szatański, bo został napisany w celu zastąpienia mojego komponentu:

iks@nb-337:~/the-project/src$ find module-traitor/ -name '*.java' -print0 | xargs -0 -n 1 sed -n '666p'

Nic!? Czuję się zdradzony…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s