„Godzilla” (2014): wrażenia

Wrażenia w trzech literach: meh.

Wrażenia bardziej przychylne: dobry – jak na film katastroficzny (tak przynajmniej twierdzą ci, których interesują takie klimaty ;) ).

Wrażenia bardziej wyczerpująco: zaczyna się nieźle, ale dość szybko zaczyna się wydziwianie i próby „zracjonalizowania” jakoś tego wszystkiego. Za dużo wiadomo – ten się wziął stąd, tamten stamtąd, ten jest dobry, ten jest zły, ten ma taką motywację, tamten ma taką. Nawet supertajna, międzynarodowa organizacja nie jest ani odrobinę ambiwalentna (no dobrze, może trochę jest – na zasadzie dzieci bawiących się zapałkami). Z oryginalnego przesłania (tego z filmu sprzed 60 lat) pozostało tylko tyle, że potwory się „żywią” radioaktywnością (i szczególnie sobie upodobały bomby, chociaż materiału radioaktywnego w takiej jest zaskakująco mało).

Poza tym 1: gęsto zaludnione obszary zajmują ledwie kilka procent powierzchni kontynentów, a jednak potwór, idąc z grubsza na oślep, zawsze trafia w centrum wielkiego miasta. Hm.

Poza tym 2: te bomby! 60 lat temu może tak wyglądały. Skąd oni wyciągnęli to grube, cylindryczne coś, do transportu czego trzeba było całego pociągu? Z muzeum? (Porównać z tym maleństwem, zaledwie 10 lat późniejszym.) O tym „mechanicznym zapalniku” nawet nie będę wspominał…

4 uwagi do wpisu “„Godzilla” (2014): wrażenia

 1. > potwory się "żywią" radioaktywnością (i szczególnie sobie upodobały bomby, chociaż materiału radioaktywnego w takiej jest zaskakująco mało).

  Przepraszam, ale czy to nie my gadaliśmy niedawno dość zawzięcie o energetyce jądrowej? :P

  Polubienie

 2. To już wiem, skąd bierzesz informacje na temat energetyki nuklearnej. :D

  > Owszem, ale od kiedy bomba to jest "energetyka"? ;)

  No cóż, eksplozje to nic innego, jak nagłe i nie kontrolowane (do momentu detonacji) wydzielanie energii. Dużych jej ilości.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s