Kilka spostrzeżeń muzycznych z ostatniego pół roku

Czy to był jakiś sezon ogórkowy, że tak długo mi się zbierały „znaczące”1 spostrzeżenia? Nevermind…

Costumes of Costumes of Technocracy: Brat powiedział: „Fear Factory na sterydach”. Ja powiedziałem: „Dobra szkoła Atrophii Red Sun” [NB.: Dopiero po latach zacząłem naprawdę doceniać jakim dobrym i ważnym albumem było Twisted Logic…].

Speaker Be Killed: Być może byłem uprzedzony przez recenzję w Jedynym Piśmie Rockowym w Polsce (czy oni nadal używają tego sloganu?), ale skłaniam się ku tezie postawionej przez recenzenta: zebranie kilku znanych nazwisk i wymieszanie jeszcze nie gwarantuje bombowego ciasta. Panowie zdają się bardziej skupiać na robieniu hałasu niż piosenek… Z drugiej strony, choć ma to tendencję wpadać jednym uchem i wypadać drugim, to bardzo miło się słucha tego hałasu – póki jeszcze jest między uszami :) Albo recenzja dotyczyła zupełnie innego projektu i wszystko mi się pokiełbasiło. Jeśli tak, to – polecam ;)

Nervosa: Czerwone usta, tlenione bądź farbowane włosy, lakierowane paznokcie… dwie gitary, zestaw perkusyjny, tatuaże, kolczyki nie tylko w uszach, a na biuście logo Napalm Death czy też Vadera. No powiedzcie, czego tu nie lubić? ;)

Blood… Blood… Blood…: (1) Skutki tras wspólnych z Meshuggah słychać częściej niż okazjonalnie. (2) Końcówka płyty jest zdecydowanie najmocniejszym punktem: trio spójnych stylistycznie utworów, w tym jeden transowy, jeden klimatyczny i jedna laserowo naprowadzana petarda. Reszta płyty oczywiście niewiele im ustępuje, ale tej spójności momentami brakuje – niektóre kawałki brzmią jak zbieranina pomysłów które posklejano trochę zbyt pośpiesznie. Ale przecież to Decapitated. Może to po prostu wyraz sylistycznego nonkonformizmu, którego po prostu nie rozumiem ;)


1 Sarkazm! Sarkazm! Sarkazm!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s