Możni tego świata…

…zlecieli się do Warszawy i się naprzykrzają. Bo obaliliśmy królów, ale nie trony. Kto im właściwie dał do tego prawo? Dlaczego nie pojadą gdzieś robić te swoje szczyty gdzieś w głuchym polu, gdzie nikomu nie będą przeszkadzać? Głupie pytania, część 155. i 156.

[Kolega w pracy relacjonował jak na jego oczach prawie zderzyły się jadące prostopadle do siebie dwie kolumny eskortujące jakichś ważniaków – i stały tak, bo ani kierowcy, ani kierujący ruchem policjanci nie wiedzieli co zrobić. Pewnie tyle czasu zajęło im ustalenie kto jest większą szychą.]

5 uwag do wpisu “Możni tego świata…

 1. Biorąc pod uwagę zamieszanie, ilość zamkniętych ulic w Warszawie, podwyższony stan gotowości itd. zacząłem się całkiem poważnie zastanawiać, czy przypadkiem nie ma sensu budowa kompleksu typu dedykowane centrum konferencyjne plus noclegownie. Pardon, hotele.

  Całość może nie tyle w polu, co na obrzeżach miasta, lekko poza jego granicami, żeby szeregowi pracownicy mogli bez problemu dojechać do pracy. Poza szczytami można to wykorzystać jako zwykłe, przerośnięte centrum konferencyjne. Bezpieczeństwo zupełne, bo nikt tam nie wejdzie.

  I mogliby tam siedzieć i szczytować choćby i tydzień, zupełnie nikomu nie przeszkadzając. Tylko może nie o to chodzi? I całe to zamykanie miasta jest demonstracją majestatu?

  Polubienie

  1. Ale przecież jest już mnóstwo takich :) Tego w mojej miejscowości nie polecam, bo to moja miejscowość ;) ale niedawno firma wywiozła mnie i resztę współpracowników w takie właśnie centrum pośród pól i lasów. Wielkie i najwyraźniej dobrze prosperujące.

   Polubienie

   1. Byłem w takich, niby sporych i mam wrażenie, że nadal mogą być za małe, bo konferencja biznesowa, nawet duża, nie ma całej świty, którą też gdzieś trzeba pomieścić. Najlepiej blisko szychy. Plus, szychy mają pewnie jakieś dodatkowe wymagania security, infrastruktura, media, tłumacze symultaniczni itp. To wszystko jest pewnie dość zestandaryzowane i może być uwzględnione już na etapie projektowania.

    Przy czym jak najbardziej poza sezonem szczytowym mogłoby być używane przez biznes, pewnie nawet parę konferencji równolegle.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s