Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale jednak…

Po tym jak wczoraj wylałem całą żółć, dzisiaj być może powinienem napisać coś bardziej pozytywnego. Ale tylko trochę bardziej. A może nawet rozpocznę nowy cykl: bevspotting.

Dobra wiadomość jest taka, że penetracja rynku przez samochody w pełni elektryczne w Polsce nie wynosi 0,00000% tylko trochę więcej. Zła wiadomość jest taka, że sport ten nadal przypomina jako żywo wypatrywanie rzadkich gatunków ptaków z kryjówki w dzikiej głuszy. Niemniej udało mi się kilka „ustrzelić” nawet bez próbowania.

Jakoś ponad rok temu

  • Nissan Leaf – chyba pierwszy na jaki zwróciłem uwagę; stałem sobie na światłach na ścieżce rowerowej i nagle wydało mi się że obok przejeżdża odkurzacz.

Jakoś w zeszłym roku

Jakoś w tym roku

  • BMW i8 – na moim własnym osiedlu! (no dobra, to nie BEV, tylko sportowa hybryda, ale blisko)
  • Hyundai Kona – dzisiaj, w samym centrum, co mnie zainspirowało do napisania niniejszego wpisu, chociaż nie byłem w stanie w 100% stwierdzić czy to jest wersja elektryczna (rury wydechowej nie stwierdzono w każdym razie); jak na ironię jechał tuż za jakimś szpan-wozem polakierowanym na żarówiasty żółto-zielonkawy kolor – nie wiem co to było i nie obchodzi mnie to, bo pierdział i śmierdział, a dla takich mam tylko najgłębszą pogardę (zwłaszcza jeśli robią z siebie pajaca).

I tyle.

(Więcej nie pamiętam.) Niedużo, prawda? Przyznaję, że się nie rozglądałem celowo za nimi, ale powalająca ta lista nie jest. W każdym razie chciałem pogratulować tym wszystkim odważnym, odpowiedzialnym ludziom z otwartymi umysłami, którzy się nie boją totalnego braku infrastruktury. Brawo!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s