Kilka spostrzeżeń muzycznych po kilku piwach

Scylla nie Charybda: Scylla, w przeciwieństwie do Materii, nie szuka nowych środków wyrazu, ani nic w tym rodzaju, na zasadzie, że po co naprawiać coś, co nie jest popsute. Scylla zdecydowanie popsuta nie była, i nadal nie jest, więc mi to pasi. Nawet jeśli kawałki trochę podobne do siebie ;) [Nota redaktorska: link jest do Apex EP, ale powinien być tu też dołączony Beneath, ponieważ zostały wydane razem – ale nie znalazłem odpowiedniego linku.]

Rotting Tiamat Lost: Jakoś mnie ostatnio naszło, żeby przesłuchać całą dyskografię Rotting Christ. Coś w rodzaju badań kulturoznawczych, czy coś, bo jak by na to nie patrzeć, znam co najmniej jeden zajebisty zespół z Finlandii, a nie znam żadnego z Grecji. Więc coś tu nie pasi. I jak narazie wychodzi, że pierwszą ich płytą, którą mogę niezaprzeczalnie polubić to Sanctus Diavolos z 2004 roku – ponieważ jest pierwszą, która nie ustawia zespołu gdzieś pomiędzy Paradise Lost i Tiamat. Inspiracje są bardzo zacne, ale ja jednak lubię oryginalność, a tam tych inspiracji słyszałem trochę za dużo. Tak że tak. Aha, zdecydowanie bardziej też ich polubiłem w momencie, kiedy zaczęli częściej śpiewać po grecku :)

I, Accursed redux: Czasami zdarza się, że nagle i dość niespodziewanie coś zatrybi i wpadnę w stan fascynacji jakimś dziełem lub zespołem (niestety prędzej czy później ten stan przemija, więc się nim cieszę póki trwa). Ostatnio właśnie stało się tak z Accursed zespołu Vale of Pnath. Nagle urzekło mnie że utwory są trochę jak opowieści, luźno i swobodnie (ale z sensem!) żonglujące motywami; że sprytnie i w miarę płynnie przechodzą między sobą; że formuła EP sprawdza się przy takim graniu znakomicie, przy tym jak chwile wytchnienia są ale dość rzadkie i skąpo dozowane… Tak więc chwilo, trwaj!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s