20 miesięcy i co można znaleźć między okładkami, czyli dwie krótkie historie książkowe

Mam na półce swoją kolejkę czytelniczą – i rzeczywiście jest to kolejka, bo nowe zakupy dostawiam na końcu a książki do czytania biorę z początku. Przynajmniej w pierwszym przybliżeniu, bo początek przypomina bardziej kolejkę priorytetową, znaczy jeśli obecnie mam ochotę na coś z literatury faktu, to zdarza się że pominę jedną czy dwie (czy dziesięć?) pozycję z początku. Ale mniejsza. Raz czy dwa powiedziałem komuś że rozmiar tej kolejki oceniam na jakiś rok czytania. Ale to było bardzo grubsze oszacowanie.

Tymczasem niedawno wyciągnąłem kolejną pozycję i akurat tak się złożyło, że za okładkę był zamknięty paragon za nią. I tenże paragon powiedział mi, że na ów dzień rozmiar kolejki czytelniczej wyniosił… Kto uważał ten już wie, bo napisałem w tytule ile :P 20 miesięcy. A konkretnie nie rozmiar tylko opóźnienie. Ale mniejsza. Na swoje usprawiedliwienie mam tylko tyle że ostatnio miałem kilka raczej sporych cegieł.


Dziś rano, natomiast, czytałem sobie do śniadania kolejną raczej sporą cegłę i tak jakoś na kolejnych stronach pojawia się coraz większe przebarwienie. Coś poplamiło papier? Od środka? Od zewnątrz to nic dziwnego (ahem, czytanie do śniadania/obiadu), ale w środku? Przerzucam więc kolejną kartkę, mimo że jeszcze tam nie doczytałem i oczom mym ukazuje się zasuszony, rozpłaszczony trup ćmy. Kiedyś tak się robiło (nadal się robi?) zielniki, że między kartki się wsadza liście, żeby wyschły w kontrolowanych warunkach, ale ćmy? Serio, to była moja pierwsza myśl. No dobra, po tym jak opanowałem odruch ucieczki, który na milisekundę ogarnął pień mózgu… Ale mówię wam, zasuszony czy nie, ciężko było się tego draństwa pozbyć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s