Nie chcem ale muszem pisać o polityce

Drodzy politycy: przestańcie się wygłupiać. Ja naprawdę nie chcę pisać o polityce, ale przez te wasze wygłupy nie mam innego wyjścia.

Pierwotny tytuł tego wpisu miał być: „Punch a nazi a sprawa polska”. I miał dotyczyć „słów, które negują człowieczeństwo drugiej osoby”, jak to się wyraził nie kto inny, a weterani Powstania Warszawskiego. Muszę przyznać, że się nie spodziewałem, że najważniejszy wyraz poparcia dla LGBT przyjdzie akurat z ich strony. Ale właściwie wcale nie powinno mnie to dziwić, ponieważ ci ludzie mają przecież bezpośrednie doświadczenie z nazizmem, czyli ideologią, która również negowała człowieczeństwo drugiej osoby. Najbardziej znani z tych osób to byli Żydzi, ale naziści przecież pakowali do komór gazowych i/lub masowych grobów rozsianych po lasach również Romów, chorych psychicznie, oraz gejów.

Tak że to chyba oczywiste, że prawo Godwina w tym przypadku nie obowiązuje, ponieważ jeśli negujesz lub umniejszasz człowieczeństwo drugiej osoby to stawia cię to jednoznacznie w równym rzędzie z największymi zbrodniarzami w historii ludzkości. Jesteś nazistą. I należy ci solidnie przypierdolić.

A ja, mimo że nie chcę pisać o polityce, muszę to robić. Bo takie rzeczy trzeba mówić.

Jedna uwaga do wpisu “Nie chcem ale muszem pisać o polityce

  1. Dla porządku dodam, że można poniekąd argumentować, że słowa nie-rzeczonego posła zostały wyrwane z kontekstu, ale to nie ma większego znaczenia. Można by to roztrząsać w sytuacji, gdyby to była pojedyncza wpadka, ale w obecnym klimacie politycznym to nie jest czas na czepianie się słowek i dzielenie włosa na czworo. W obenym klimacie politycznym należy przypierdolić nazistom i już.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s