Kilka spostrzeżeń muzycznych przerywających passę wpisów politycznych

Wredne chamy, wypier***: Niniejszym przyznaję sobie samemu nagrodę za najgorszy, najgłupszy i najbardziej krzywdzący kalambur w całej historii tej serii ;) Ale już na poważnie, niniejsza płyta Vredehammer to taka, która od samego początku do samego końca jedzie równo. Pod tym względem przypomina trochę zespół Power Trip (o którym jakoś nigdy tutaj nie wspomniałem?) i podoba mi się nawet bardziej niż tamto. Albo najnowszą (jak na stan dzisiejszy) płytę Symbolical – w sensie, że bardzo przyjemna galopada, aczkolwiek z również bardzo przyjemną domieszką elektroniki.

Porwane trepy, nikczemne leginsy: Niniejszym przyznaję sobie drugą nagrodę w kategorii najgorszego kalambura w całej historii tej serii. Dwie za jednym posiedzeniem! Normalnie miszcz! Ale już na poważnie, to chciałem naprawić błąd zasygnalizowany w poprzednim akapicie. Tą płytę lubię już za sam tytuł. (Treść utworu tytułowego też niczego sobie.) Nie jest to specjalnie wyszukane granie, ale kto lubił stare, dobre Ministry (tak z okresu, powiedzmy, Psalm_69), to polubi również Power Trip. Ja lubię.

Kriegsmaschinosis redux: Wróciłem do Enemy of Man Kriegsmaschine po drobnej przerwie (i po nowej ich płycie, która jakoś mnie nie chwyciła za gardło) i efekt „wow” pozostał, a może nawet wzrósł. Poprzednio wyraziłem się o niej bardzo lakonicznie, więc tym razem będzie trochę bardziej treściwie. Tak, skojarzenia z Neurosis są jak najbardziej na miejscu. Farewell To Grace samym nawet tytułem kojarzy się z Times of Grace, a muzycznie też nie jest jakoś bardzo niepodobny. Asceticism and Passion? Czy to nie ekstremalnie naciągana aluzja do Fear and Sickness? (Bo chyba nie do Passion_and_Warfare ;) ) Jako się rzekło, formalnie jest to black, ale nie ma tu żadnej blackowej galopady. Tempa są iście neurotyczne, klimat ciężki od czerni. Ale ja najbardziej lubię te pasaże, kiedy wokal cichnie i zostaje tylko metodyczna młócka riffem i rytmem. Jak dla mnie mistrz.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s