Kolendra na linie: Czasem można sobie posłuchać czegoś ładnego. Popowego wręcz. Można? Można! Kalandra ma wiele cech typowego zespołu „alternatywnego”, poza jedną: nie jest śmiertelnie nudna. Ale przecież mamy „zwiewne” piosenki zaśpiewane żeńskim, lekko nosowym głosem (to jest jakiś wymóg formalny, czy jak?), przy czym też nie koniecznie po angielsku, np. cudny Ensom – nie mam pojęcia po jakiemu to (norwesku?), ale taka różnorodność kultur i języków to jest to, co w Europie powinno być najpiękniejsze. (Tak, wiem, że poza paroma wyjątkami i tak kręci się to w kręgu indo-europejskim.) Ponadto wokalistka potrafi też dać głos pełną piersią i wtedy robi się jeszcze lepiej. Mam jednak wrażenie, że taka muzyka lepiej się sprawdza jako pojedyncze piosenki a nie cała płyta.

Doktor Liet-Kynes, jak sądzę: Czasem można, już naprawdę wyjątkowo i w ostateczności, sobie nawet posłuchać czegoś progresywnego.

Cryptic Triptych: Czasem można sobie też posłuchać czegoś dziwnego. Nie tego rodzaju dziwnego co Battles, na przykład, albo zwariowanego-dziwnego jak co niektóre twory Mike’a Pattona (za dużo ich by linkować pojedynczo), ale i tak dość dziwnego. Takiego sympatycznie-dziwnego. Lespecial usłyszałem w audycji radiowej, ale na jakiś czas mi umknęli, bo nie ma ich na Spotify. Na szczęście jest niezawodny Bandcamp. Okazuje się to być graniem (w większości) instrumentalnym; początek jest trochę jakby w duchu pionierów tzw. „math-rocka” typu Don Caballero (z którym zresztą wspomniany Battles jest zwiazany), ale potem rozstrzał bywa dosyć spory. Mi osobiście taka eklektyczna muzyka średnio podchodzi, no ale można. Czasem. A ktoś inny może uznać, że można znacznie częściej, więc…

Rage at Alt: No i można czasem posłuchać sobie zwyczajowego walenia po głowie gruzem, chrustem, szlamem i czernią. Gdyby jeszcze teksty mieli po baskijsku, to już w ogóle by był czad.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s